Погодження влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів або їх розумного пристосування
Погодження влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів або їх розумного пристосування
Хто може звернутися?
Юридична особа, фізична особа-підприємець.
Документи, що необхідно надати для отримання послуги:
Повідомлення про наміри щодо влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів або їх розумного пристосування.
Затверджена проектна документація на влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів або їх розумного пристосування, виконана на актуальній топографо-геодезичній основі М:500 зі штампом.
Умови і випадки надання
Замовник надсилає повідомлення про наміри щодо влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів або їх розумного пристосування уповноваженому органу з питань архітектури відповідної ради.
Як замовити послугу?
Подати заяву (повідомлення) на отримання послуги заявник може:
- особисто або через законного представника, шляхом подання документів до Центру надання адміністративних послуг «Прозорий офіс Кропивницького»; відправлення документів поштою (рекомендованим листом із описом вкладення) на адресу: 25006, м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 41/26.
- в електронній формі через електронний кабінет користувача Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронним кабінетом, користувачами якої є суб’єкт звернення та суб’єкт надання відповідної послуги (у разі технічної можливості), заповнивши заяву (подання) на отримання послуги онлайн на сайті - https://e-construction.gov.ua/.
Департамент містобудування та земельних ресурсів міської ради на підставі наданих документів, визначає відповідність намірів замовника вимогам нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення і надсилає протягом п’яти робочих днів замовнику повідомлення про погодження намірів.
У разі невідповідності намірів замовника вимогам законодавства, будівельним нормам, стандартам і правилам уповноважений орган з питань містобудування та архітектури протягом п’яти робочих днів подає зауваження та пропозиції щодо приведення намірів замовника у відповідність із зазначеними вимогами.
Повідомлення про погодження намірів або про подання зауважень та пропозицій створюється виключно з використанням Реєстру будівельної діяльності як електронний документ з присвоєнням реєстраційного номера, на який накладається кваліфікований електронний підпис керівника уповноваженого органу містобудування та архітектури.
Повідомлення про погодження намірів або про подання зауважень та пропозицій надсилається замовнику поштовим відправленням з описом вкладення або в електронній формі через електронний кабінет або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронним кабінетом, користувачем якої є уповноважений орган з питань містобудування та архітектури.
Після врахування зауважень та пропозицій замовник має право повторно звернутись до уповноваженого органу з питань містобудування та архітектури за погодженням намірів.
Замовник має право розпочати роботи із влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів або їх розумного пристосування після надходження повідомлення про погодження намірів від уповноваженого органу з питань містобудування та архітектури чи погодження таким органом намірів за вмовчанням.
Результат та способи отримання результату послуги:
- повідомлення про погодження намірів;
- зауваження та пропозиції щодо приведення намірів замовника у відповідність із зазначеними вимогами;
- відмова у погодженні намірів.
Отримати результати надання послуги заявник може особисто або через законного представника, поштовим відправленням на вказану при поданні заяви адресу (рекомендованим листом) чи на сайті - https://e-construction.gov.ua/.
Роботи із влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів або їх розумного пристосування проводяться замовником після надходження повідомлення про погодження намірів від уповноваженого органу з питань містобудування та архітектури чи погодження таким органом намірів за вмовчанням.
Даний порядок дозволяє значно полегшити процедуру облаштування простору для маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю. Зокрема:
- здійснювати будівельні роботи без отримання документів, що надають право на будівництво;
- переоснащувати будівлі та споруди без надання права власності чи користування земельною ділянкою;
- після завершення будівельних робіт елементи об’єкта, що були облаштовані на підставі до цього Порядку, не потребують прийняття в експлуатацію.
Вказаний ПОРЯДОК НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ на засоби безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів, що влаштовуються відповідно до проектної документації на будівництво об’єктів під час нового будівництва, реконструкції, технічного переоснащення підприємств, реставрації, капітального ремонту (включаючи роботи з реконструкції вхідних груп, під час яких здійснюється влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів).
у п’ятницю з 8:00 до 16:00
у п’ятницю з 8:00 до 16:00
(навпроти Краєзнавчого музею)
E-mail: cnap@krmr.gov.ua
веб-сайт: dozvil.kr-rada.gov.ua
тел. 0522-30-87-90, 050-377-70-22, 067-360-64-03 (багатоканальні)