Як відкриті дані зменшують шахрайські дії з нерухомістю?
Придбання нерухомості - відповідальний момент, особливо якщо купувати на вторинному ринку. Арешти, судові справи, незаконні перепланування і прописані родичі, підробка документів та інші види шахрайства з боку продавців, нотаріусів, ріелторів та інших пов'язаних осіб - усі ці ризики можуть коштувати потенційним покупцям грошей та нервів.
Проєкт-переможець конкурсу Open Data Challenge 2018, організованого за підтримки проєкту USAID/UK aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах, Monitor.Estate спільно з OpenDataBot Opendatabot розробив новий сервіс - https://monitor.estate/#secondary, який дозволяє отримати юридичний звіт з вторинного об’єкта нерухомості.
Уже зараз користувач може отримати інформацію про:
точну адресу об’єкта;
площу;
тип об’єкта (житлова/нежитлова). Для земельних ділянок цільове призначення;
інформацію про власника;
підстави набуття права власності;
обтяження/обмеження;
рекомендації щодо перевірки даних, які відсутні у звіті.
У подальшому розробники планують додати інформацію з реєстру судових рішень, реєстру боржників, реєстрів територіальних громад та інші відкриті дані.
Користуючись цим та іншими сервісами, розробленими на основі відкритих даних з Єдиного державного веб-порталу відкритих даних https://data.gov.ua/, громадяни та бізнес можуть значно спростити вирішення власних щоденних задач та звести до мінімуму ймовірність бути ошуканими шахраями.
А про те, як відкриті дані впливають на містобудівну галузь, якими сервісами найкраще користуватися для перевірки об’єктів нерухомості та будівництва, можна дізнатися з аналітичного звіту про антикорупційний та соціальний вплив відкритих даних Державної архітектурно-будівельної інспекції України https://bit.ly/2FW7e7f
Міністерство цифрової трансформації України
у п’ятницю з 8:00 до 16:00
у п’ятницю з 8:00 до 16:00
(навпроти Краєзнавчого музею)
E-mail: cnap@krmr.gov.ua
веб-сайт: dozvil.kr-rada.gov.ua
тел. 0522-30-87-90, 050-377-70-22, 067-360-64-03 (багатоканальні)