Власник/спадкоємець невитребуваної земельної частки (паю) повинні оформити право власності на них щоб не втратити землю

Четвер, 10 жовтня 2024 15:28

Що таке невитребувана земельна частка (пай)?

- Земельна частка (пай), на яку не отримано документа, що посвідчує право на неї (витяг про державну реєстрації права власності на нерухоме майно, а саме земельну ділянку (пай), або земельна частка (пай), право на яку посвідчено відповідно до законодавства, але яка не була виділена в натурі (на місцевості).

Документи на оформлення права власності має подати власник паю або його спадкоємець/ці до відповідної сільської, селищної, міської ради із письмовим клопотанням про передачу у власність відповідної земельної ділянки та надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою. Землевпорядники встановлять межі земельної ділянки в натурі (на місцевості). В Держгеокадастрі зареєструють ділянку із присвоєнням їй кадастрового номеру. Відповідна рада має затвердити технічну документацію для передачі земельної ділянки у власність.

Для реєстрації права власності на земельну ділянку, необхідно звернутися до державного реєстратора ЦНАП або нотаріуса.

У разі якщо до 01.01.2025 власник/спадкоємець не оформив право власності, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки. Така земля має перейти у комунальну власність територіальної громади.