Понеділок, 11 грудня 2023 12:55

Виплата допомоги на проживання – один з важливих інструментів підтримки внутрішньо переміщених осіб. Частина ВПО з 1 лютого не отримуватимуть такої допомоги.

Тож Мінсоцполітики розробило проєкт постанови, що дозволить продовжити виплату допомоги на проживання для ВПО, які отримували її до 1 серпня 2023 р. і період виплат для яких завершується наприкінці січня 2024 р.

Механізм виплат буде поєднано з іншими механізмами підтримки родин, аби допомогти їм знову стати на ноги після переміщення та інтегруватись у приймаючі громади.

Документ пропонує продовжити виплати для ВПО пенсійного віку та тих, які обʼєктивно не мають можливості працевлаштуватися (наприклад, через те, що в громаді не працюють дитячі садочки та школи). Така допомога буде поєднуватися з наданням важливих соціальних послуг (передусім, послуг із догляду за дітьми, таких як «муніципальна няня»). Це дасть можливість працездатним членам таких родин шукати роботу, звертатися по грантові програми для започаткування власної справи, перенавчатися тощо.

Також проєкт постанови пропонує переглянути призначення допомогти малозабезпеченим, щоби родини, які опинились у ризику бідності, могли активніше користуватися такою допомогою.

Такий підхід був напрацьований Мінсоцполітики спільно з Мінреінтеграції та Мінфіном для підвищення підтримки найбільш уразливих категорій громадян.