Уряд прийняв постанову про продовження виплат на проживання для внутрішньо переміщених осіб

Вівторок, 30 січня 2024 08:35

Виплату допомоги всім ВПО, які отримували її до 1 лютого, автоматично продовжено до 1 березня (без додаткового звернення).

1 березня 2024 року виплати продовжать для більшості нинішніх отримувачів – ВПО, які належать до найбільш вразливих категорій громадян.

На 6 місяців виплати продовжать ВПО, які не можуть працювати:

✅ пенсіонерам, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії менший за 9 444 грн;

✅ особам з інвалідністю I чи II групи, дітям з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворим дітям (детальний перелік – у постанові);

✅ дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа віком до 23 років, а також батькам-вихователям і прийомним батькам.

Значна кількість ВПО також зможе отримати продовження виплат ще на 6 міс. після подання нової заяви на виплату допомоги. Звертатися по перепризначення допомоги родини можуть вже з 1 лютого.

Умова продовження виплат на додаткові 6 місяців – дохід у таких родинах не має перевищувати 9 444 грн на одну особу.

Ще на 6 місяців зможуть отримати виплати для ВПО родини із дітьми до 14 років, які не мають змоги відвідувати виховні та навчальні заклади або навчання відбувається в гібридному форматі (офлайн та онлайн), отже батьки не мають можливості працювати.

Допомога продовжуватиметься родинам, у яких працездатні особи працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа-підприємець, розпочали відповідну діяльність, отримали мікрогрант тощо.

Державну соціальну допомогу зможуть отримати сім’ї, навіть якщо хтось із її працездатних членів не працює. Проте вони обов'язково мають зареєструватися в центрі зайнятості як безробітні або як особи, що шукають роботу.

Якщо людина не сприятиме своїй зайнятості, її виплати будуть припинені.

Таким чином, механізм виплат поєднано зі стимулюванням ВПО до працевлаштування і отримання власних джерел доходів для родини. Адже родина має стати на ноги після переміщення, інтегруватись у нову громаду, отримати можливість жити самостійно економічним і незалежним життям.

Більше деталей – на сайті Міністерства юстиції: https://www.msp.gov.ua/news/23474.html