Україна презентує перший у світі інтерактивний курс «Визначення кінцевого бенефіціарного власника»

Вівторок, 25 травня 2021 16:52

Прозорість бенефіціарної власності стала важливим інструментом політики в країнах для боротьби з корупцією, припинення незаконних фінансових потоків та боротьби з ухиленням від сплати податків.

Належне визначення кінцевого бенефіціарного власника, відкриття достовірної інформації та створення механізму верифікації інформації про кінцевих бенефіціарних власників є глобальними викликами.

Україна була першою країною в світі, яка:

у 2014 році відкрила інформацію про кінцевих бенефіціарних власників компанії;

у 2017 році – приєдналась до Глобального реєстру бенефіціарних власників (Велика Британія).

Матеріал буде цікавим:

- державним службовцям, які формують та реалізують політику в сфері прозорості бенефіціарної власності,

- представникам бізнесу та громадських об’єднань, зокрема при поданні інформації про КБВ,

- державним реєстраторам, які вносять відомості про КБВ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР);

- експертам, журналістам.

Курс розроблено українськими експертами спільно з Міністерством юстиції України, ГО «Форум розвитку громадянського суспільства», «Innovating Governance Association» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та проекту Ради Європи «Посилення заходів із протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму в Україні», який фінансується Європейським Союзом і Радою Європи та імплементується в рамках програми «Партнерство заради належного врядування» з метою виконання Плану дій на 2021-2022 роки міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», учасницями якої є 78 урядів та 76 органів місцевого самоврядування.

Інформацію в курсі надано станом на 15 травня 2021 року.

Також, на початку червня планується презентація курсу англійською мовою.

Посилання на онлайн-курс - http://www.csdf.org.ua/cbv/menu/

Міністерство юстиції України