Проєкт єМалятко: які послуги доступні

Понеділок, 4 січня 2021 11:26

За однією заявою, поданою онлайн, можна зареєструвати народження дитини та отримати до 9-ти державних послуг від різних органів влади, необхідних при народженні дитини. Відтак, в Україні уже рік функціонує перша комплексна послуга за життєвою подією – «єМалятко».

Нагадаємо, задля зручності та створення сприятливих умов для реалізації прав дитини відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 691 запущено послугу «єМалятко». Таким чином, завдяки сервісу батьки первістків можуть замовити 9 послуг, необхідних при народжені. Дві з них є обов’язковими, решта послуг – надаються на вибір.

Щодо обов’язкових послуг, то «єМалятком» можна скористатися щоб:

– зареєструвати народження дитини та отримати відповідне свідоцтво;

– визначити походження дитини, тобто у свідоцтві про народження буде вказана інформація про матір та батька малюка.

До послуг на вибір відносяться:

– призначення допомоги при народженні. Розмір допомоги становить 41 280 грн: 10 320 грн виплачуються одноразово, решта суми — по 860 грн щомісячно протягом трьох років;

– реєстрація в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків. Номер платника податків дитини вноситься до свідоцтва про народження;

– присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР). Номер вноситься до свідоцтва про народження;

– визначення належності дитини до громадянства України. Послуга надається автоматично лише якщо замовлено послугу з присвоєння дитині УНЗР;

– реєстрація місця проживання дитини. Зареєструвати місце проживання дитини потрібно протягом трьох місяців із дня її народження. Дитина віком до 14 років може бути зареєстрована лише за місцем проживання батьків (або одного з них);

– призначення допомоги багатодітним сім’ям. На третю і кожну наступну дитину в сім'ї виплачується по 1700 грн щомісячно до досягнення нею 6-ти років;

– внесення інформації про дитину до Реєстру пацієнтів. Це пришвидшить час підписання декларації з педіатром або сімейним лікарем, адже вся інформація про дитину уже буде у Реєстрі.

Слід зазначити, що отримати необхідні послуги можна за 20 хвилин за однією заявою в пологовому будинку, відділах ДРАЦС або на Порталі Дія.

Детальніше про послугу «єМалятко» можна дізнатися за посиланням: https://diia.gov.ua/life-situations/yemalyatko.