Онлайн-реєстрація речових прав на нерухомість в Кіровоградській області

Четвер, 30 листопада 2023 12:30

Отже, щоб онлайн зареєструвати право власності на нерухомість, треба:

???? на порталі Дія обрати послугу «Державна реєстрація прав на нерухоме майно»;

???? внести необхідну інформацію та скани документів;

???? підписати заяву електронним підписом.

Після цього реєстратор самостійно надішле запит у БТІ, а потім внесе дані у реєстр. Про результат вас повідомлять листом на електронну пошту.

Реєстрація права власності на нерухомість є підтвердженням, що саме ви — власник такого нерухомого майна. Тож, шахраї не зможуть підробити документи і привласнити його собі.

А в умовах повномасштабної війни онлайн-реєстрація набула ще більшої актуальності.

Які найпоширеніші причини відмов у онлайн-реєстрації права власності на нерухомість:

???? відсутні необхідні для реєстрації державних прав документи;

???? право власності вже зареєстровано (особа може помилково вважати, що її права ще не зареєстровані у ДРРП);

???? право власності виникло після 2013 року (нагадуємо, що наразі послуга доступна тільки щодо права власності, що зареєстровано у БТІ до 01.01.2013).

Внесення відомостей в електронний реєстр допоможе максимально убезпечити ваші дані. Інформація ніколи не загубиться і не буде знищена, на відміну від паперових архівів.

ДОВІДКОВО

У жовтні українці подали 1225 онлайн-заяв на державну реєстрацію права власності на нерухомість. Найактивніше своє право власності реєструють мешканці Харківської області – 454 подані заяви.

Усього від початку відновлення послуги - від 18 травня 2023 року було подано 9680 заяв.

Надання сервісної послуги з подачі електронних заяв у сфері державної реєстрації прав у ДРРП (Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно) на об'єкти нерухомого майна, права власності на які виникли та зареєстровані в установленому законом порядку до 01.01.2013 (тобто, до запровадження ДРРП у 2013 році) з кожним днем набуває популярності.

Послуга вже доступна у межах 12 регіонів. Мешканці Львівської, Одеської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Чернігівської, Закарпатської, Рівненської, Дніпропетровської, Київської та Кіровоградської областей, а також у м. Луцьк Волинської області можуть зареєструвати своє право власності на нерухомість онлайн. Зовсім скоро ця послуга буде доступною і для жителів Сумської області. Надалі перелік регіонів, де діятиме така послуга, буде розширюватися.