ОФОРМЛЕННЯ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ У КРОПИВНИЦЬКІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

П'ятниця, 7 травня 2021 12:27

14 квітня 2021 року уряд схвалив постанову № 420 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою посилено адресність надання житлових субсидій для більш ефективного та раціонального використання бюджетних коштів.

Починаючи з травня 2021 року, всім отримувачам житлової субсидії необхідно подати нові заяви та декларації.

ПОДАТИ ЗАЯВУ ТА ДЕКЛАРАЦІЮ МОЖНА ПРОТЯГОМ ТРАВНЯ-ВЕРЕСНЯ ПОТОЧНОГО РОКУ, ПРИ ЦЬОМУ ЖИТЛОВА СУБСИДІЯ БУДЕ ПРИЗНАЧЕНА З ТРАВНЯ 2021 РОКУ.

Нові правила забезпечать справедливість у нарахуваннях, але для більшості отримувачів житлової  субсидії нічого не зміниться.

Держава збільшує та платить допомогу саме  тим, хто цього потребує.

Звертаємо увагу, що з травня 2021 року житлова субсидія надаватиметься виключно готівкою.

Варто зазначити, що з'явилися додаткові обмеження у призначенні субсидії.

З урахуванням нових правил з травня 2021 року не призначать субсидію, якщо хтось із членів сім'ї або особа із складу домогосподарства:

на момент призначення субсидії має на депозитному рахунку кошти, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму станом на 1 січня (2270,00 грн x 25 = 56750,00 грн);

за рік до звернення по субсидію купив іноземну валюту або банківські метали на суму понад 50000,00 грн;

володіє автомобілем, з дати випуску якого пройшло менше 5 років або, якщо в сім'ї є більше одного автомобіля, з дати випуску якого пройшло менше 15 років;

має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок).

Залишаються актуальними наступні обмеження:

протягом року до звернення по субсидію купив земельну ділянку, квартиру, транспортний засіб, цінні папери, віртуальні активи та інші товари довгострокового вжитку на суму понад 50000,00 грн;

перебував за кордоном безперервно понад 60 днів (без урахування відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку);

не навчався, не працював і не мав офіційного статусу безробітного за інформацією Державної податкової служби України та Пенсійного фонду;

має заборгованість із аліментів;

площа житла становить більше 130 кв. метрів для квартири і більше      230 кв. метрів для будинку;

сім'я не повернула переплату із субсидії за попередній період і якщо у сім'ї є борг за комунальні послуги понад 340,00 грн.

Наголошуємо, що надалі житлова субсидія призначатиметься на загальних підставах (на понаднормову площу житла, з урахуванням осіб, що проживають разом, за наявності розділених особових рахунків тощо).

Подати документи для отримання житлової субсидії можна в Центрі надання адміністративних послуг  "Прозорий офіс" за адресою: вул. Архітектора Паученка, буд. 41/26. Записатись на прийом до спеціаліста або отримати консультацію можна за телефоном "гарячої лінії" (0522) 30 87 90.

Також інформуємо:

жителі ФОРТЕЧНОГО району міста документи для призначення житлової субсидії можуть також подати (за попереднім записом) в управлінні соціального захисту населення ФОРТЕЧНОГО району за адресою: вул. Академіка Корольова, 11. Записатись на прийом до спеціаліста або отримати консультацію можна за телефонами "гарячої лінії" (0522) 37 07 39, (096) 539 00 34 та (095) 933 00 59;

жителі СЕЛИША НОВОГО документи для призначення житлової субсидії (за попереднім записом) можуть також подати у Новенському відділенні Центру надання адміністративних послуг  "Прозорий офіс" за адресою: вул. Металургів, 3. Записатись на прийом до спеціаліста або отримати консультацію можна за телефоном "гарячої лінії" (0522) 30 87 90;

жителі ПОДІЛЬСЬКОГО району міста документи для призначення житлової субсидії (за попереднім записом) можуть також подати в управлінні соціального захисту населення Подільського району за адресою: вул. Архітектора Паученка, 53/39. Записатись на прийом до спеціаліста або отримати консультацію можна за телефонами "гарячої лінії" (0522) 24 98 18, (0522) 30 87 90.

Ви також можете:

подати заяву про призначення житлової субсидії та декларацію в електронній формі через сайт Мінсоцполітики  (http://www.msp.gov.ua) або надіслати поштою на адресу:

25030, м. Кропивницький, вул. Шатила, 12 (для жителів Фортечного району);

25006, м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 53/39 (для жителів Подільського району).

Шановні кропивничани!

Запевняємо, всі хто має право на субсидію, обов'язково її отримають!

Департамент соціальної політики Кропивницької міської ради