Центр надання адміністративних послуг міста Кропивницького "Прозорий офіс"
25006, м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 41/26, email: cnap@krmr.gov.ua
Новини

Нещасний випадок на виробництві: Алгоритм дій роботодавця

Четвер, 7 березня 2024 13:52

У разі настання нещасного випадку / гострого професійного захворювання (отруєння) роботодавець зобов’язаний дотримуватись певних правил:

 

✅ повідомити засобами зв’язку територіальний орган Пенсійного фонду України (далі – Фонд) та Держпраці за місцем настання нещасного випадку (у разі настання нещасного випадку внаслідок події (аварії, катастрофи тощо) під час руху транспортних засобів усіх видів – за місцем реєстрації підприємства (установи, організації)) протягом однієї доби та надати на паперовому носії повідомлення не пізніше наступного робочого дня;

 

✅ з метою з’ясування ступеня тяжкості травми та ступеня алкогольного сп’яніння потерпілого направити запит до закладу охорони здоров’я;

 

✅ у разі віднесення отриманої травми до категорії тяжких узгодити з територіальним органом Держпраці порядок проведення розслідування (спеціальне розслідування чи комісія, створена підприємством).

 

10 кроків розслідування нещасного випадку (без спеціального розслідування):

 

✅ Не пізніше наступного робочого дня утворити комісію з розслідування нещасного випадку та направити копію наказу до територіального органу Фонду.

✅ Протягом 5 робочих днів забезпечити розслідування нещасного випадку, скласти, підписати та надати на затвердження акти за формою Н-1.

 

За потреби продовження розслідування випадку для встановлення обставин і причин його настання:

✅ не пізніше останнього робочого дня визначеного терміну розслідування отримати з Держпраці письмове погодження;

✅ видати наказ про продовження розслідування (рекомендовано наступним робочим днем від дати останнього дня визначеного наказом терміну розслідування);

✅ не пізніше наступного робочого дня надати до територіального органу Фонду копію наказу про продовження розслідування.

 

Протягом 2 робочих днів розглянути і затвердити акти за формою Н-1.

 

Протягом 5 робочих днів після затвердження актів за формою Н-1 організувати формування потрібної кількості копій матеріалів розслідування разом з актами, їх прошиття та нумерацію.

 

Протягом 3 робочих днів після формування матеріалів надіслати розслідування до територіального органу Фонду.

 

Протягом 2 робочих днів після затвердження актів за формою Н-1 видати наказ про вжиття запропонованих комісією заходів щодо запобігання виникнення подібних випадків у визначені в акті строки та направити копію наказу до територіального органу Фонду.

 

По завершенню визначених строків виконання наказу про вжиття запропонованих комісією заходів, інформувати в письмовій формі територіальний орган Фонду про хід їх виконання.

 

Протягом 10 робочих днів після закінчення періоду тимчасової непрацездатності потерпілого скласти відомості про наслідки нещасного випадку та / або гострого професійного захворювання (отруєння), аварії за формою Н-2.

 

Протягом трьох робочих днів надіслати повідомлення за формою Н-2 організаціям та особам, яким надсилались акти за формою Н-1.



Загальний графік роботи центру
понеділок-четвер з 8:00 до 17:00
у п’ятницю з 8:00 до 16:00
 
Адміністратори ведуть прийом:
понеділок-четвер з 8:00 до 17:00
у п’ятницю з 8:00 до 16:00
 
Адреса центру:
вул. Архітектора Паученка, 41/26
(навпроти Краєзнавчого музею)
E-mail: cnap@krmr.gov.ua
веб-сайт: dozvil.kr-rada.gov.ua
тел. 0522-30-87-90, 050-377-70-22, 067-360-64-03 (багатоканальні)