Центр надання адміністративних послуг міста Кропивницького "Прозорий офіс"
25006, м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 41/26, email: cnap@krmr.gov.ua
Новини

Кропивницький є лідером із започаткування бізнесу серед обласних центрів

Четвер, 25 лютого 2021 15:25

Про це повідомила виконавчий директор ГО «Інститут економічних досліджень  та політичних консультацій» Оксана Кузяків під час онлайн-конференції «Індекс конкурентоспроможності міст 2019/2020: презентація найкращих практик міст учасників». У онлайн-конференції взяв участь заступник міського голови Михайло Бєжан, начальник відділу департаменту надання адміністративних послуг міської ради Анна Шевченко, представники міст-учасників програми, експерти.

 

Дослідження ІКМ 2019/20 проведено Info Sapiens у співпраці з ГО "Інститут економічних досліджень та політичних консультацій" за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». У дослідженні презентовано кращі практики управління економічними процесами в містах, акумульовано досвід лідерів Індексу конкурентоспроможності міст (ІКМ), який надалі використовуватиметься у створенні ефективного, безпечного та сприятливого для бізнесу середовища. ІКМ складається із десяти компонентів, які разом формують так зване «ідеальне місто» (започаткування бізнесу, доступ до публічного майна, прозорість та відкритість даних, вартість дотримання законодавства, податки та збори, неформальні платежі та корупція, безпека ведення бізнесу, лідерство міської влади, ресурси для розвитку, підтримка інновацій).

 

У компоненті «Започаткування бізнесу», Кропивницький серед інших міст-учасників зайняв перше місце.

 

«Така висока оцінка роботи, є свідченням відкритості міської влади до співпраці із бізнесом», - наголосив Михайло Бєжан. Він відзначив, що у вересні минулого року у Кропивницькому відкрили сучасний Центр надання адміністративних послуг «Прозорий офіс», у якому можна отримати 365 послуг, серед яких і реєстрація бізнесу. Разом із тим, загальні результати дослідження свідчать, що міській владі ще є над чим працювати і які напрямки розвивати.

 

Начальник відділу департаменту надання адміністративних послуг міської ради Анна Шевченко прокоментувала фактори, завдяки яким «Прозорому офісу» вдалося зайняти першу сходинку у напрямку «Започаткування бізнесу».

 

«Відділ реєстрації юридичних офіс і фізичних осіб-підприємців ЦНАПУ це поєднання фронт- і бек-офісу. Державні реєстратори працюють безпосередньо із заявниками, консультують, приймають документи і у встановлений строк надають послуги. Між заявником і реєстратором немає посередників. З початку минулого року тільки реєстратори Кропивницького надавали послуги через портал «Дія», у грудні до нас доєдналися реєстратори із Світловодська та Олександрії», - повідомила вона учасникам конференції.

 

Довідково: у 2020 році до ЦНАП «Прозорий офіс» звернулося 95 909 відвідувачів, зареєстровано 131 511 заяв про надання послуг. У сфері реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців було надано 7 847 послуг, у т.ч. 1 914 через портал «Дія».

 

 Загальний графік роботи центру
понеділок-четвер з 8:00 до 17:00
у п’ятницю з 8:00 до 16:00
 
Адміністратори ведуть прийом:
понеділок-четвер з 8:00 до 17:00
у п’ятницю з 8:00 до 16:00
 
Адреса центру:
вул. Архітектора Паученка, 41/26
(навпроти Краєзнавчого музею)
E-mail: cnap@krmr.gov.ua
веб-сайт: dozvil.kr-rada.gov.ua
тел. 0522-30-87-90, 050-377-70-22, 067-360-64-03 (багатоканальні)