Центр надання адміністративних послуг міста Кропивницького "Прозорий офіс"
25006, м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 41/26, email: cnap@krmr.gov.ua
Новини

Ірина Мартинова: створення Геопорталу Кропивницького відкриває громадянам доступ до містобудівної інформації

Середа, 10 лютого 2021 14:53

Головною метою та завданнями у діяльності управління містобудування та архітектури Кропивницької міської ради є реалізація державної політики у сфері містобудування та архітектури, прогнозування розвитку території, здійснення контролю за дотриманням законодавства у сфері охорони культурної спадщини, регулювання діяльності у сфері розміщення зовнішньої реклами, координація діяльності суб'єктів містобудування щодо комплексного розвитку і забудови міста та поліпшення його архітектурного вигляду.

 

Це відзначила начальник управління Ірина Мартинова під час свого публічного звіту за результатами виконання бюджетних програм 2020 року у вівторок, 09 лютого.

 

- Всього управлінням містобудування та архітектури надається 14 адміністративних послуг, - поінформувала Ірина Мартинова. - За звітний період підготовлено та видано 106 містобудівних умов та обмежень, 153 будівельних паспорта забудови земельної ділянки. Підготовлено та прийнято 18 рішень виконавчого комітету щодо переведення жилих будинків (квартир) і приміщень у нежилі та нежитлових приміщень (будівель) у житлові. Переведено 16 садових (дачних) будинків у житлові, розроблено та видано 9 паспортів прив’язки тимчасових споруд на території селища Нового.

 

Із вересня 2020 року запроваджено роботу по видачі дозвільної документації, а саме будівельних паспортів, містобудівних умов та обмежень (у тестовому режимі) через електронний кабінет забудовника.

 

Від сплати замовниками пайової участі у розвиток інфраструктури до міського бюджету направлено 4 456,9 тис.грн.

 

- Важливим етапом діяльності управління є створення Геопорталу міста Кропивницького, - наголосила Ірина Мартинова. - Такий портал є універсальним сервісом, що дозволяє отримати доступ до містобудівної документації, а також знайти достовірну та актуальну інформацію щодо документації,виданої управлінням. Зокрема, проведена робота щодо збільшення кількості - додано 8 шарів, та підвищення якості даних, опублікованих на геопорталі: зокрема метаданих з офіційних джерел - публічна кадастрова карта України, державна геодезична мережа та 17 тематичних шарів місцевого рівня.

 

Повністю опрацьована та відображена у форматі геопросторових даних інформація про надані містобудівні умови та обмеження, будівельні паспорти, тимчасові споруди, рекламних носіїв та інше.

 

За допомогою програмно-технічних засобів містобудівного кадастру спеціалістами видано:

 

167 витягів з містобудівного кадастру;

 

220 викопіювань із топографічної зйомки м. Кропивницького М 1:2000, із схеми зонування території М 1:5000, із Генерального плану м. Кропивницького М 1:5000;

 

276 висновки про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;

 

проведено попередній розгляд 924 заяв та матеріалів на відповідність заявлених намірів діючим містобудівним регламентам;

 

присвоєно та уточнено 260 адрес об’єктам нерухомого майна та надано відповідну інформацію до Державних реєстрів виборців виконавчого комітету Фортечної та Подільської районних у м. Кропивницькому рад.

 

Доповнена цифрова топографічна зйомка міста М 1:500 - 412 планшетами. Всього оцифровано та розміщено в системі містобудівного кадастру 880 планшетів топографічної зйомки М 1:500. Завершення роботи з цього напрямку передбачено на поточний рік.

 

Ірина Мартинова повідомила, що на кінець 2020 року у місті обліковується 628 рекламних засобів у вигляді біллбордів, 164 – у вигляді сіті-лайтів, 224 наземних рекламних засобів різних форматів та 279 неназемних рекламних конструкцій.

 

Протягом року проведено 64 засідання комісії з координації заходів щодо впорядкування розміщення зовнішньої реклами в м. Кропивницькому. Виконавчим комітетом міської ради прийнято 78 рішень з питання розміщення зовнішньої реклами. На підставі прийнятих рішень виконавчого комітету видано 105 дозволів на розміщення зовнішньої реклами Всього в управлінні обліковується 262 договори на розміщення рекламних засобів. При планових показниках 2 400 тис.грн до міського бюджету направлено 2 570 тис.грн.

 

У той же час спеціалістами управління укладено 60 приписів про усунення порушень Правил розміщення реклами. Сертифікованими експертами обстежено 432 рекламні конструкції типу біллборд та надані експертні висновки та звіти про задовільний технічний стан конструкцій, їх надійність та безпечну експлуатацію. Організовано демонтаж 18 самовільно розміщених рекламних засобів.

 

 Загальний графік роботи центру
понеділок-четвер з 8:00 до 17:00
у п’ятницю з 8:00 до 16:00
 
Адміністратори ведуть прийом:
понеділок-четвер з 8:00 до 17:00
у п’ятницю з 8:00 до 16:00
 
Адреса центру:
вул. Архітектора Паученка, 41/26
(навпроти Краєзнавчого музею)
E-mail: cnap@krmr.gov.ua
веб-сайт: dozvil.kr-rada.gov.ua
тел. 0522-30-87-90, 050-377-70-22, 067-360-64-03 (багатоканальні)