Де і як у Кропивницькому можна оформити житлові субсидії

П'ятниця, 7 травня 2021 11:28

З травня 2021 року житлова субсидія надаватиметься виключно готівкою. Про це повідомили в управлінні соціальної підтримки населення.

14 квітня 2021 року уряд схвалив постанову № 420 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою посилено адресність надання житлових субсидій для більш ефективного та раціонального використання бюджетних коштів.

- Нові правила забезпечать справедливість у нарахуваннях, але для більшості отримувачів житлової  субсидії нічого не зміниться. Держава збільшує та платить допомогу саме  тим, хто цього потребує, - зауважила начальник управління соціальної підтримки населення Юлія Вовк.

Починаючи з травня 2021 року, всім отримувачам житлової субсидії необхідно подати нові заяви та декларації.

Подати заяву та декларацію можна протягом травня-вересня поточного року, при цьому житлова субсидія буде призначена з травня 2021 року.

За словами Юлії Вовк, з'явилися додаткові обмеження у призначенні субсидії. З урахуванням нових правил з травня 2021 року не призначать субсидію, якщо хтось із членів сім'ї або особа із складу домогосподарства:

- на момент призначення субсидії має на депозитному рахунку кошти, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму станом на 1 січня (2270,00 грн x 25 = 56750,00 грн);

- за рік до звернення по субсидію купив іноземну валюту або банківські метали на суму понад 50000,00 грн;

- володіє автомобілем, з дати випуску якого пройшло менше 5 років або, якщо в сім'ї є більше одного автомобіля, з дати випуску якого пройшло менше 15 років;

- має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок).

Залишаються актуальними наступні обмеження:

- протягом року до звернення по субсидію купив земельну ділянку, квартиру, транспортний засіб, цінні папери, віртуальні активи та інші товари довгострокового вжитку на суму понад 50000,00 грн;

- перебував за кордоном безперервно понад 60 днів (без урахування відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку);

- не навчався, не працював і не мав офіційного статусу безробітного за інформацією Державної податкової служби України та Пенсійного фонду;

- має заборгованість із аліментів;

- площа житла становить більше 130 кв. метрів для квартири і більше 230 кв. метрів для будинку;

- сім'я не повернула переплату із субсидії за попередній період і якщо у сім'ї є борг за комунальні послуги понад 340,00 грн.

- Надалі житлова субсидія призначатиметься на загальних підставах, на понаднормову площу житла, з урахуванням осіб, що проживають разом, за наявності розділених особових рахунків тощо, - наголосила Юлія Вовк.

Подати документи для отримання житлової субсидії можна в Центрі надання адміністративних послуг "Прозорий офіс" за адресою: вул. Архітектора Паученка, буд. 41/26.

Записатись на прийом до спеціаліста або отримати консультацію можна за телефоном "гарячої лінії" (0522) 30 87 90.

Жителі Фортечного району міста можуть подати документи для призначення житлової субсидії за попереднім записом в управлінні соціального захисту населення Фортечного району за адресою: вул. Академіка Корольова, 11. Записатись на прийом до спеціаліста або отримати консультацію можна за телефонами "гарячої лінії" (0522) 37 07 39,  (096) 539 00 34 та (095) 933 00 59;

Мешканці селища Нового документи для призначення житлової субсидії можуть також подати за попереднім записом у Новенському відділенні Центру надання адміністративних послуг  "Прозорий офіс" за адресою: вул. Металургів, 3. Записатись на прийом до спеціаліста або отримати консультацію можна за телефоном "гарячої лінії" (0522) 30 87 90;

Жителі Подільського району можуть подавати документи для призначення житлової субсидії за попереднім записом  в управлінні соціального захисту населення Подільського району за адресою: вул. Архітектора Паученка, 53/39. Записатись на прийом до спеціаліста або отримати консультацію можна за телефонами "гарячої лінії" (0522) 24 98 18, (0522) 30 87 90.

Громадяни мають право подати заяву про призначення житлової субсидії та декларацію в електронній формі через сайт Мінсоцполітики  (http://www.msp.gov.ua) або надіслати поштою за адресою:

25030, м. Кропивницький, вул. Шатила, 12 (для жителів Фортечного району);

25006, м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 53/39 (для жителів Подільського району).