За 2018 рік ЦНАПи перерахували в місцеві бюджети 3,4 млрд грн, - дані Мінрегіону

Понеділок, 28 січня 2019 09:34

З децентралізацією для людей змінюється якість послуг і, в першу чергу, —  адміністративних, яка надають в громадах за принципом «єдиного вікна» та «прозорого офісу». В Україні вже створено 775 ЦНАПів (125 в ОТГ), головний критерій яких — 30-хвилинна доступність.

Про це на прес-конференції «Реформи NON-STOP. Масштаб змін» заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Серед лідерів по створенню ЦНАПів — Київська, Харківська, Дніпропетровська, Одеська та Львівська області. Якісно надана адміністративна послуга приносить громадам і прибуток. Так за 2018 рік місцеве самоврядування отримало додатково дохід в 3,4 млрд за надання адміністративних послуг», — заявив Геннадій Зубко.

За його словами, деякі ЦНАПи вже можуть надавати до 300 адміністративних послуг жителям ОТГ, включно з видачею біометричних паспортів. Приклад, Кочубеївська ОТГ, куди за послугами ЦНАП приїздять навіть із сусідньої Дніпропетровської громади.

«Для нас ключовою є не лише кількість, а і якість послуг через долученість ЦНАП до всіх необхідних реєстрів та передачі деяких послуг від рівня міністерств на місця. І ми вже почали це робити. Також за підтримки проекту  EGOV4UKRAINE у ЦНАПах запроваджується електронна система обміну даними «Трембіта» та інформаційна система «Вулик», яка пришвидшить роботу адмінцентрів у 10 разів. Минулого року система «Вулик» вже стартувала у шести пілотних ЦНАПах, а до кінця 2020 року її буде задіяно у понад 400 ЦНАПах по всій Україні», — розповів Зубко.

У вдосконаленні роботи ЦНАПів, суттєво допомагає і програма «U-LEAD з Європою», за підтримки якої у громадах буде створено та модернізовано 600 ЦНАПів до 2020 року.

Джерело:

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України