В Україні вивчать закордонний досвід щодо спрощеного та одночасного отримання адмінпослуг при народженні дитини

Понеділок, 28 січня 2019 08:43

а розширеному засіданні робочої групи з вироблення єдиних підходів до розвитку адміністративних послуг у регіонах, яке проводив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, було прийнято протокольне доручення Мін’юсту разом з Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, МВС, ДМС вивчити кращий іноземний досвід та надати пропозиції до законопроекту №6150 щодо державної реєстрації актів цивільного стану та інших законодавчих актів. Пропозиція полягає в тому, щоб одночасно з державною реєстрацією народження дитини батьки могли звернутися за отриманням ще 8 суміжних послуг, пов’язаних з новонародженим.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“Сьогодні, щоб оформити весь необхідний пакет послуг для новонародженої дитини, новоспеченим батькам потрібно звертатися в декілька інстанцій: щоб отримати свідоцтво про народження, зареєструвати його місце проживання, громадянство, оформити призначення допомоги і так далі. Але ж коли народжується дитина, батькам зовсім не до цієї біганини з паперами. Досвід таких країн, як Канада та Естонія, доводить, що надання цих послуг можна значно оптимізувати для людей та їх комфорту”, — написав він.

Він відзначив досягнення Міністерства юстиції України у спрощенні надання свідоцтва про народження для батьків та підкреслив можливість розширення пакета цих послуг.

Відтак, відповідно до доручення, планується ґрунтовно проаналізувати існуючу ситуацію та досвід інших країн і розробити низку можливих змін для оптимізації цих послуг, зменшення бюрократичної та корупційної складової.

Послуги, які пропонуються до надання у пакеті “Народження “9 в 1”:

• державна реєстрація народження дитини;
  • реєстрація її місця проживання;
  • призначення допомоги при народженні;
  • реєстрація дитини в електронній системі охорони здоров’я;
  • видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї;
  • визначення походження дитини, народженої поза офіційним шлюбом батьків;
  • отримання громадянства;
  • присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;
  • присвоєння податкового номера.

Згідно з дорученням, також заплановано передбачити можливість отримання послуги он-лайн.

Довідково

До 31 січня 2019 року Мінрегіон проводить відбір громад на участь у програмі «U-LEAD з Європою» щодо створення сучасних ЦНАП, в рамках якої технічну допомогу отримають 150 учасників.

ЦНАП – це сучасний центр надання адміністративних послуг в Україні. Його мета – надання всіх адмінпослуг за сучасним стандартом в одному місці швидко, якісно та доступно.

Проект реалізується спільно Мінрегіоном, Мінекономрозвитку, органами місцевого самоврядування, U-LEAD з Європою, Офісом реформи адмінпослуг та іншими.