Центр надання адміністративних послуг міста Кропивницького
Новини

В Україні вивчать закордонний досвід щодо спрощеного та одночасного отримання адмінпослуг при народженні дитини

Понеділок, 28 січня 2019 08:43

а розширеному засіданні робочої групи з вироблення єдиних підходів до розвитку адміністративних послуг у регіонах, яке проводив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, було прийнято протокольне доручення Мін’юсту разом з Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, МВС, ДМС вивчити кращий іноземний досвід та надати пропозиції до законопроекту №6150 щодо державної реєстрації актів цивільного стану та інших законодавчих актів. Пропозиція полягає в тому, щоб одночасно з державною реєстрацією народження дитини батьки могли звернутися за отриманням ще 8 суміжних послуг, пов’язаних з новонародженим.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“Сьогодні, щоб оформити весь необхідний пакет послуг для новонародженої дитини, новоспеченим батькам потрібно звертатися в декілька інстанцій: щоб отримати свідоцтво про народження, зареєструвати його місце проживання, громадянство, оформити призначення допомоги і так далі. Але ж коли народжується дитина, батькам зовсім не до цієї біганини з паперами. Досвід таких країн, як Канада та Естонія, доводить, що надання цих послуг можна значно оптимізувати для людей та їх комфорту”, — написав він.

Він відзначив досягнення Міністерства юстиції України у спрощенні надання свідоцтва про народження для батьків та підкреслив можливість розширення пакета цих послуг.

Відтак, відповідно до доручення, планується ґрунтовно проаналізувати існуючу ситуацію та досвід інших країн і розробити низку можливих змін для оптимізації цих послуг, зменшення бюрократичної та корупційної складової.

Послуги, які пропонуються до надання у пакеті “Народження “9 в 1”:

  • державна реєстрація народження дитини;
  • реєстрація її місця проживання;
  • призначення допомоги при народженні;
  • реєстрація дитини в електронній системі охорони здоров’я;
  • видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї;
  • визначення походження дитини, народженої поза офіційним шлюбом батьків;
  • отримання громадянства;
  • присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;
  • присвоєння податкового номера.

Згідно з дорученням, також заплановано передбачити можливість отримання послуги он-лайн.

Довідково

До 31 січня 2019 року Мінрегіон проводить відбір громад на участь у програмі «U-LEAD з Європою» щодо створення сучасних ЦНАП, в рамках якої технічну допомогу отримають 150 учасників.

ЦНАП – це сучасний центр надання адміністративних послуг в Україні. Його мета – надання всіх адмінпослуг за сучасним стандартом в одному місці швидко, якісно та доступно.

Проект реалізується спільно Мінрегіоном, Мінекономрозвитку, органами місцевого самоврядування, U-LEAD з Європою, Офісом реформи адмінпослуг та іншими.

Джерело

Координатор центру
Антон Шевченко
Відкриття центру надання Адміністративних послуг - це створення доступних і зручних умов для отримання адміністративних послуг громадянам та підприємцям міста Кіровограда. Діяльність центру спрямована на забезпечення прозорості та відкритості розгляду звернень, запровадження сучасних форм надання послуг, що сприяє підвищенню рівня якості життя та є одним із пріорітетних завдань виконавчого комітету міської ради.
Загальний графік роботи центру
понеділок-четвер
з 8:00 до 17:00
у п’ятницю з 8:00 до 16:00
у суботу з 8:00 до 15:00
Адміністратори ведуть прийом:
понеділок-четвер
з 8:00 до 17:00
у п’ятницю з 8:00 до 16:00
у суботу з 8:00 до 15:00
Адреса центру
вул. Велика Перспективна, 41
(Будинок Кіровоградської міської ради)