Уряд схвалив законопроєкт про адміністративну процедуру!

П'ятниця, 15 травня 2020 12:55

Це єдині чіткі й зрозумілі правила взаємодії громадян з державою, важливий крок назустріч зручним послугам без зайвої бюрократії!

Зміни, які передбачає законопроєкт:

• Надання адмінпослуг в автоматичному режимі.

• Збирання необхідних для отримання послуг документів та інформації адміністративними органами, а не заявниками.

• Громадяни матимуть право бути вислуханими. Якщо орган влади ухвалює рішення, що може вплинути на ваші права, ви зможете представити свою позицію, надати докази/аргументи, які обов’язково врахують.

• Жодних рішень про вас без вас. Якщо орган влади розглядає справу і рішення у ній стосуватиметься ваших прав, вас обов’язково про це повідомлять, ви отримаєте статус «зацікавленої особи» та зможете брати участь у справі та захищати свої права.

• Отримання повного доступу до матеріалів справи, що стосується Вас.

• Органи влади будуть зобов’язані обґрунтовувати рішення. Кожне рішення, що може вплинути на ваші права, буде аргументоване належним чином.

• Орган влади пояснюватиме, як, куди і впродовж якого терміну можна оскаржити рішення.

• Рішення у справі, що стосується вас, не набере чинності, поки ви про нього не поінформовані. Рішення перестануть бути несподіванкою.

• Передбачене ефективне досудове оскарження. Зможете оскаржити рішення, прийняте органом влади, не лише в суді, а й у вищому органі чи спеціально створеній комісії при цьому органі, із залученням громадськості.

Бути почутим, мати всю необхідну інформацію, розуміти, хто і за що відповідає, отримувати швидкі та якісні послуги – все це передбачено законопроектом про адмінпроцедуру.

Прийняття законопроекту «Про адміністративну процедуру» Верховною Радою наблизить Україну до європейських стандартів належного врядування. Адже єдині правила адміністративної процедури успішно діють у країнах ЄС.

Дізнатися більше про адмінпроцедуру можна за посиланням - http://adminprocedure.org.ua/