Сергій Савчук: За енергоефективністю економія на комунальних послугах, комфорт і тепло в оселях

Понеділок, 28 січня 2019 08:40

інтерв’ю ТРК «Україна» Голова Держенергоефективності Сергій Савчук окреслив переваги впровадження енергоефективних заходів в оселях, у т. ч. за умови співфінансування «теплих кредитів» з державного та місцевого бюджетів.

За 2014-2018 рр. «теплими кредитами» скористалося 525 тис. родин (а це фактично вся Черкаська область), які отримали:

• відшкодування від 20% до 70% за кредитами;

• економію від 30% і більше на комунальних платежах;

• комфортні умови проживання, особливо взимку.

Програма стала особливо затребуваною серед ОСББ.

Тільки у 2018 р. енергоефективні проекти за програмою впровадили понад 1600 ОСББ, що більше, ніж за усі 3 попередні роки.

Все частіше ОСББ цікавляться тими заходами, які дають найбільшу економію енергоспоживання.

Наприклад, ОСББ «Альма-центр» у Харкові замінило вікна у під’їздах, утеплило будинок і встановило ІТП із автоматичним погодним регулюванням подачі тепла. У результаті платіжки за опалення зменшилися утричі!

«Тож, закликаю впроваджувати енергоефективні заходи, переймати досвід успішно утеплених ОСББ і робити своє життя комфортним та ощадливим!», - повідомив Сергій Савчук.

На «теплі кредити» у 2019 р. передбачено 400 млн гривень. Як тільки буде завершено усі необхідні бюджетні процедури (затвердження паспорту програми, укладання угод з банками), програма запрацює.