Пільгові категорії мешканців Кропивницької громади сплачуватимуть менше при оформленні біометричних документів

Вівторок, 27 лютого 2024 16:35

Відповідне рішення було прийнято на дев»ятій сесії восьмого скликання Кропивницької міської ради, що відбулося сьогодні. Звільнення від оплати частини вартості адміністративної послуги реалізується з метою соціального захисту та фінансової підтримки окремих категорій громадян.

Встановлення вказаної пільги належить виключно до компетенції місцевих громад. Пільга надається за оформлення (у тому числі замість втрачених або викрадених), обмін документів, що підтверджують громадянство України (ID-картка, закордонний паспорт), посвідчують особу чи її спеціальний статус.

Обов'язковою умовою користування пільгами є реєстрація місця проживання на території Кропивницької громади і надання документа пільговика під час отримання адміністративної послуги.

Перелік пільгових категорій:

✅Громадяни, віднесені до категорій першої та другої постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

✅Особи з інвалідністю Другої світової війни та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку осіб;

✅Ветерани Другої світової війни;

✅Особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю;

✅Особи з інвалідністю І та ІІ груп;

✅Учасники бойових дій та особи, прирівняні до них;

✅Особи, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни;

✅Сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;

✅Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;

✅Батьки та діти з багатодітних сімей;

✅Особи у віці від 80 років;

✅Бездомні особи та безпритульні діти (за наявності певного статусу);

✅Особи, які відбували покарання у виді позбавлення волі на певний строк, а також звільнені від подальшого відбування зазначеного виду покарання на підставах, передбачених законом;

✅Внутрішньо переміщені особи (відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією), які зареєстрували своє місце перебування на території міста Кропивницького;

✅Засуджені особи, які відбувають покарання у виправних закладах на території міста Кропивницького;

✅Особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Нагадаємо, що адміністративний збір у разі оформлення ID-картки чи закордонного паспорта складається із вартості адміністративної послуги за оформлення та видачу документу і вартості бланку.

Пільга передбачає оплату тільки 30% вартості адміністративної послуги. Вартість бланку документу є незмінною.

Пільговий адміністративний збір для мешканців громади складатиме:

- за оформлення ID-картки:

✅ до 20 робочих днів – 415,80 грн,

✅ до 10 робочих днів – 526,80 грн,

- за оформлення закордонного паспорта:

✅ за 20 робочих днів – 609,60 грн,

✅ 7 робочих днів (у терміновому порядку) - 801,60 грн.

Звертаємо увагу, що рішенням міської ради у 2024 році до пільгових категорій додатково віднесено такі категорії: особи, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни; сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України; особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.