Під час засідання Кіровоградської обласної ради підприємців обговорювали як бізнесу підготуватися до проведення перевірок

Середа, 20 лютого 2019 11:30

18 лютого завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Кіровоградській області Наталія Оніщенко взяла участь у засіданні Кіровоградської обласної ради підприємців, до складу якої входять представники суб’єктів господарювання, громадських організацій та об’єднань підприємців, організацій роботодавців, громадської ради при обласній державній адміністрації.

Присутні проаналізували основні заходи програми щодо сприяння розвитку малого і середнього бізнесу в області, ознайомились із умовами програми з підтримки бізнес-проектів у сфері малого та середнього бізнесу “Будуй своє”. Треба зазначити, що на розвиток малого підприємництва в поточному році в обласному бюджеті передбачено 1 млн. грн.

Також на засіданні розглянули питання захисту прав підприємців при проведенні заходів державного нагляду (контролю).

Представник ДРСУ проінформувала присутніх13-10-17-foto-3-kirovograd-obl-rada-pidpryyemtsiv про норми Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарською діяльності» в частині принципів та вимог до здійснення державного нагляду (контролю), планування діяльності органів контролю, проведення планових та позапланових перевірок, підготовку розпорядчих документів. Наталія Оніщенко також зазначила, що зараз в діяльність державних органів нагляду (контролю) впроваджуються ризик-орієнтовані підходи та сучасні методології перевірок, прикладом чого є розроблення нових уніфікованих форм актів, що складаються за результатами перевірок.

Особлива увага була приділена правам підприємців під час проведення відносно них заходів державного нагляду (контролю), методам їх законного захисту, у тому числі і шляхом залучення третіх осіб, отримання консультативної допомоги від органів державного нагляду (контролю) з метою запобігання порушенням під час здійснення таких заходів, а також повноваженням Державної регуляторної служби в зазначеній сфері.

Члени обласної ради підприємців наголосили на необхідності проведення інформаційних заходів для суб’єктів господарювання та запропонували повести ряд «круглих столів» із залученням представників Державної регуляторної служби України та контролюючих органів.