Переваги децентралізації мають відчути 100% українців, – Володимир Гройсман

Понеділок, 28 січня 2019 08:39

ряд розпочинає новий етап децентралізації з метою донести всі переваги реформи до 100% українців. Про це в ефірі телеканалу «Інтер» сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він зазначив, що сама ідея реформи, закладена ще у 2014 році, стосувалася зміни ситуації на місцевому рівні. «Свого часу я ініціював зміни, аби в першу чергу змінити ситуацію на місцях і дати можливість мерам, місцевим радам мати кошти і повноваження вирішувати проблеми людей і розвивати території. Все, що ми зараз бачимо в громадах – нові школи, садочки, дороги, новий транспорт, освітлення, нові клуби, стадіони – це результат децентралізації. Реформа була покликана на те, аби покращити життя людей в конкретній громаді, – сказав Володимир Гройман. – 68% громадян України живуть в умовах реформи, а 32% поки що не мають можливості отримати всі переваги децентралізації – з різних причин. Нам потрібно зробити так, аби 100% України, 100% громадян отримували нові можливості, нові кошти».

Глава Уряду наголосив, що захист реформи – в тому числі шляхом її закріплення в Конституції також важливий. «Друге завдання – захистити реформу. Це завдання нового етапу. По ньому Уряд затвердив новий план дій до 2020 року».

Довідково

У середу, 23 січня, Кабінет Міністрів України в рамках посилення можливостей місцевого самоврядування ініціював перехід до нового етапу реформи децентралізації, який передбачає закріплення вже набутих успіхів і формування спроможних громад, зміну територіального устрою, чітке розмежування повноважень та функцій контролю різних рівнів управління, а також активний розвиток форм місцевої демократії, коли жителі можуть висловити свою думку з різних питань не від виборів до виборів, а повсякчас. Метою нового етапу є запровадження і закріплення змін до 2020 року – аби провести місцеві вибори вже на новій законодавчій та територіальній основі. Зараз в Україні сформовано 876 спроможних громад, місцеві бюджети зросли на порядок – до майже 234 млрд грн. У власність громад передано 1,5 млн га земель сільськогосподарського призначення.

Новий етап передбачає формування 100 спроможних районів і 1600-1800 спроможних громад, закріплення фінансової самодостатності місцевого самоврядування, формування ефективної системи управління, упорядкування системи державного контролю без дублювання функцій.