Особливості оформлення дитячого закордонного паспорта

Понеділок, 25 березня 2024 16:20

Ви плануєте виїхати у справах за кордон разом із дітьми?

Пам'ятайте, чинним законодавством передбачено, що від дня народження дитина не може перетнути державний кордон без закордонного паспорта.

Нагадуємо, що процедура оформлення дитячого закордонного паспорта відрізняється від документування дорослих – такий паспорт може бути оформлений з народження та видається на 4 роки, присутність дитини до 12 років під час подачі документів не є обов’язковою (відомості про отримання відцифрованих відбитків пальців рук не отримуються до досягнення дитиною 12-річного віку).

Де ви можете оформити закордонний паспорт для дитини?

Оформити закордонний паспорт дитині можна у територіальних підрозділах Державної міграційної служби України в Кропивницькому, а також у Центрі надання адміністративних послуг «Прозорий офіс Кропивницького».

Які документи подаються для оформлення документу?

✅ Свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави (для особи яка не досягла 14-річного віку);

✅ Ідентифікаційний код (за наявності);

✅ Паспорт громадянина України ???????? (для особи, яка досягла 14-річного віку та проживає в Україні);

✅ Витяг про реєстрацію місця проживання із Реєстру територіальної громади;

✅ Документ, що посвідчує особу законного представника (батьків), та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника – у разі подання документів законним представником;

✅ Фотокартка

☑️☑️ Якщо дитина не досягла 12-річного віку, її особиста присутність для фотографування не обов’язкова. Для цього Законний представник подає фотокартку, зроблену у фотоательє, розміром 10х15 см., що відповідає встановленим вимогам (зображено 70% обличчя, чіткі контури, білий фон, ніяких сторонніх предметів, без дефектів);

☑️☑️ Якщо дитина досягла 12-річного віку – фотографування відбувається безпосередньо в установі під час оформлення документу;

✅ Заява-анкета за зразком – формується адміністратором під час подання документів;

✅ Квитанція про сплату за послуги (у разі наявності банківської карти оплата проводиться через термінал у ЦНАПі).

Скільки коштує послуга і за який час виготовляють закордонний паспорт?

Станом на 01.01.2024 вартість оформлення закордонного паспорта складає:

✅ у термін 20 робочих днів – 856,00 гривень;

✅ у термін 7 робочих днів – 1 496,00 гривень.

Чи наявні пільги при оформленні закордонного паспорта?

Відповідно до рішення Кропивницької міської ради від 27.02.2024, затверджено перелік пільгових категорій - https://shorturl.at/erJO5, які у 2024 році звільнені від оплати частини вартості адміністративної послуги із видачі закордонного паспорта. Пільга передбачає оплату тільки 30% вартості адміністративної послуги. Вартість бланку документу є незмінною

✅ пільгова вартість виготовлення закордонного паспорта за 20 робочих днів становить 609,60 гривень;

✅ пільгова вартість виготовлення закордонного паспорта за 7 робочих робочих днів – 801,60 гривень.

Обов'язковою умовою користування пільгами є реєстрація місця проживання на території Кропивницької громади і надання документа пільговика під час отримання адміністративної послуги.

Хто може забрати готовий документ?

✅ Забрати готовий паспорт дитини, яка не досягла 12 річного віку може той із батьків, що був зазначений як уповноважена особа під час оформлення документу (зі своїм паспортом та свідоцтвом про народження дитини) або інша особа за наявності нотаріально завіреної довіреності.

✅ Паспорт для виїзду за кордон, оформлений особі у віці від 12 до 16 років, може бути виданий за умови присутності неповнолітньої дитини особисто та одного із батьків, який безпосередньо був присутній при оформленні документу.

Не турбуючи дитину дорослими справами, заощаджуєте свій час!