Центр надання адміністративних послуг міста Кропивницького
Новини

Органам держархбудконтролю заборонять приймати в експлуатацію будинки та споруди, не облаштовані засобами доступності

Четвер, 24 січня 2019 10:39

тання посилення захисту осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при здійсненні містобудівної діяльності обговорили на координаційній нараді, що відбулась у Черкаській ОДА.

У заході під головуванням очільника обласної державної адміністрації Олександра Вельбівця взяли участь начальник Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області Віталій Полтавець, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міст, голови об’єднаних територіальних громад.

Керівник Управління ДАБІ ознайомив присутніх зі змінами в містобудівному законодавстві, що націлені на створення безперешкодного середовища для всіх категорій людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Він нагадав, що з вересня 2018 року почали діяти нові державні будівельні норми щодо забезпечення доступності будинків і споруд, місць громадського призначення та об’єктів інфраструктури. Зокрема, ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій», ДБН В.2.2-4:2018 «Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти, ДБН В.2.2-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти», ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів». Також з 1 квітня 2019 року набере чинності ще ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».

«Нові ДБН обов’язкові до виконання під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення», – відзначив Віталій Полтавець.

Ще одним важливим кроком у забезпеченні доступності громадського простору стане прийняття законопроекту № 7370, який вже підтриманий Верховною Радою у першому читанні 4 грудня 2018 року. У документі передбачено спрощення процедури облаштування засобів доступності для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, а саме – встановлення пандусів або інших спеціальних засобів доступності здійснюватиметься без оформлення документів на право власності земельною ділянкою.

Крім того, закон посилює контроль за дотриманням замовниками вимог щодо облаштування об’єктів будівництва засобами доступності.

«Законопроект передбачає заборону органам державного архітектурно-будівельного контролю приймати в експлуатацію об’єкти будівництва без облаштування засобів доступності», – наголосив Віталій Полтавець.

Наостанок керівник Управління проінформував щодо можливості улаштування засобів безперешкодного доступу до об’єктів житлово-комунального та громадського призначення без дозвільного документа. Такий порядок передбачений постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 р. № 406 «Про затвердження переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію».

Координатор центру
Антон Шевченко
Відкриття центру надання Адміністративних послуг - це створення доступних і зручних умов для отримання адміністративних послуг громадянам та підприємцям міста Кіровограда. Діяльність центру спрямована на забезпечення прозорості та відкритості розгляду звернень, запровадження сучасних форм надання послуг, що сприяє підвищенню рівня якості життя та є одним із пріорітетних завдань виконавчого комітету міської ради.
Загальний графік роботи центру
понеділок-четвер
з 8:00 до 17:00
у п’ятницю з 8:00 до 16:00
у суботу з 8:00 до 15:00
Адміністратори ведуть прийом:
понеділок-четвер
з 8:00 до 17:00
у п’ятницю з 8:00 до 16:00
у суботу з 8:00 до 15:00
Адреса центру
вул. Велика Перспективна, 41
(Будинок Кіровоградської міської ради)