Дозвіл на реконструкцію і техпереоснащення електромереж низької та середньої напруги більше не потрібен

П'ятниця, 3 травня 2019 15:41

Кабінет Міністрів України затвердив зміни до Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію. Згідно з ними, тепер не потрібен дозвіл ДАБІ для реконструкції або технічного переоснащення електричних мереж напругою до 10 кВ включно.

Зміни затверджені постановою КМУ №236 від 20 березня 2019 року. Вона набрала чинності 23 березня цього року.

“Сьогодні міста і села в Україні стрімко розвиваються і розбудовуються. І звичайно, що сучасний житель витрачає набагато більше електроенергії, ніж передбачалося раніше при проектуванні старих будинків. Навантаження на електричні мережі зростає в рази. Тому для їх розвитку, а також для посилення їх потужності було ініційовано внести роботи з реконструкції і технічного переоснащення електромереж до 10 кВ до Переліку будівельних робіт, які можливо виконувати без дозволу ДАБІ. Це у свою чергу пришвидшить приєднання нових споживачів електроенергії до мереж, а також забезпечить відповідну якість електропостачання для таких споживачів”, — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Мова йде про реконструкцію або технічне переоснащення ліній електричних мереж, трансформаторних підстанцій та об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури напругою не вище 10 кВ.

Нагадаємо, 7 червня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №406, якою затвердив Перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання та після закінчення яких об‘єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.